Na kilka dni przed pierwszym meczem

30 серп. 2022 | Mecze

Godziny możemy już odliczać do pierwszego spotkania o ligowe punkty w sezonie 2022/2023. Piotrkowianin, jak już informowaliśmy, zainauguruje rozgrywki pojedynkiem w Kielcach z mistrzem Polski Łomżą Industria. Wieści z naszego obozu nie są niestety optymistycznie. W okresie przygotowawczym dwóch zawodników doznało poważnych kontuzji. Kolejnych dwóch przechodzi rehabilitację, co niestety powoduje dość poważne osłabienia kadrowe. Nasz klub zorganizował tzw. trening medialny podczas którego dziennikarze mogli porozmawiać z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym.

Wiadomo już, że w pierwszych meczach nowego sezonu trenerzy Bartosz Jurecki i Michał Matyjasik będą musieli zestawiać skład bez: Jana Stolarskiego, Pawła Kowalskiego (doznali kontuzji w okresie przygotowawczym). Nie zagrają również rekonwalescenci: Patryk Grzesik i Patryk Mastalerz.

- Musimy zacisnąć zęby i walczyć z całych sił. Wiadomo, że pierwsze spotkanie jest meczem najtrudniejszym z najtrudniejszych, ale później kalendarz też nie należy do łatwych. Mówiłem już na pierwszych zajęciach, że trudno będzie obronić pozycję z zeszłego sezonu, ale oczywiście nie zamierzamy składać broni. Z okresu przygotowawczego, pomijając oczywiście te dwie kontuzje, jestem zadowolony. Zespół przepracował ten czas bardzo solidnie, rozegraliśmy siedem meczów sparingowych. Kibicom możemy obiecać w każdym spotkaniu walkę o punkty - powiedział Bartosz Jurecki.