Mamy pierwsze zwycięstwo w sezonie

12 вер. 2022 | Mecze

Piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali Chrobrego Głogów 33:26 w spotkaniu 2. kolejki PGNiG Superligi sezonu 2022/2023. To pierwsze punkty naszej drużyny w tym sezonie. O wygranej zdecydowała druga połowa, a w szczególności jej pierwszy kwadrans.

Początek spotkania należał do Chrobrego. Wynik otworzył Anton Otrezov, a chwilę później prowadzenie podwyższył Kacper Grabowski. Piotrkowianin szybko jednak z tej przewagi się otrząsnął. Już po chwili było 2:2, a prowadzenie dał drużynie Bartosza Jureckiego Marcin Matyjasik skutecznie kończąc efektowną kontrę. Piotrkowska drużyna poszła za ciosem. Chrobry miał problemy w ataku, a gospodarze to wykorzystywali. W 20. minucie, po rzucie Filipa Surosza, było już nawet 11:6 dla Piotrkowianina. I w tym momencie coś w grze naszej drużyny się zacięło. Chrobry zaczął odrabiać straty doprowadzając w 28. minucie do remisu 14:14. Obie drużyny dorzuciły jeszcze po bramce i do szatni zeszły z wynikiem 15:15.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to popis Piotrkowianina. Świetna gra w obronie plus kapitalne interwencje Kacpra Ligarzewskiego pozwoliły na zbudowanie aż dziesięciobramkowej przewagi. Piotrkowskich szczypiornistów nie wybiła z rytmu nawet awaria najstarszego chyba zegara świetlnego w Polsce. Kilka minut trwała przerwa w grze, a czas odliczany był przez delegata ZPRP Marka Góralczyka. W 45. minucie, po rzucie Piotra Swata z rzutu karnego, nasi szczypiorniści wygrywali 28:18 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Hali Relax.

 

 

Posłuchaj trenera Piotrkowianina Bartosza Jureckiego.

- Chwała chłopakom za to, co się wydarzyło szczególnie w drugiej połowie. Wszyscy dziś dali z siebie maksa. Nawet ci, którzy nie wyszli na boisko. To bardzo ważne trzy punkty, które pozwolą już na początku sezonu złapać trochę oddechu. Jedziemy teraz do Zabrza i tam również chcemy zapunktować - powiedział po meczu trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

- Nie mogę zrozumieć tego, co zagraliśmy w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Zniszczył nas bramkarz, ale i nasza nieskuteczność. O czym innym rozmawialiśmy w szatni, co innego zrobiliśmy. Jestem zawiedziony postawą zespołu - ocenił spotkanie Witalij Nat.

Piotrkowianin - Chrobry Głogów 33:26 (15:15)

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski 1 - Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 8, Doniecki 1, Matyjasik 6/2, Pstrąg 2, Swat 3/2, Surosz 8, Pożarek, Mosiołek 2, Pacześny 1.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 12 min (Wawrzyniak, Jędraszczyk, Pstrąg, Pożarek, Mosiołek, Pacześny)

Chrobry: Stachera, Dereviankin - Grabowski 6, Zdobylak 1/1, Warmijak, Klinger, Kosznik 2, Tilte 1, Orpik 4, Jamioł 1, Matuszak 2, Ortezov 2, Wiatrzyk, Paterek 5, Skiba 2.
Rzuty karne: 1/1
Kary: 12 min (Skiba x2, Zdobylak, Warmijak, Klinger, Matuszak)