Mamy kadrę na sezon 2024/2025

3 черв. 2024 | Komunikaty

Nie będziemy naszych kibiców trzymać dłużej w niepewności. Kilka dni po oficjalnym zakończeniu sezonu 2023/2024 w ORLEN Superlidze przedstawiamy zmiany kadrowe w drużynie Piotrkowianina. Trenerem zespołu pozostanie Michał Matyjasik. Jego grającym asystentem będzie Stanisław Makowiejew, a trenerem przygotowania fizycznego będzie Roman Pożarek. Nasz doświadczony kołowy, w miarę możliwości, będzie również wspierał drużynę na boisku.

Do Chrobrego Głogów odszedł Kamil Mosiołek, a nowego klubu szuka także Marcel Filipowicz. Do Piotrkowianina wraca natomiast rozgrywający Piotr Rutkowski, który w ostatnich sezonach reprezentował barwy Zagłębia Lubin. W sezonie 2024/2025 do kadry wrócą również rekonwalescenci: Jan Stolarski i Patryk Mastalerz. Obaj są już w stanie trenować na pełnych obciążeniach i rozpoczną 15 lipca okres przygotowawczy.

W nowym sezonie sztab szkoleniowy będzie dawał dużo więcej minut na boisku Jakubowi Dróżdżowi, który został królem strzelców I ligi (grupa III) oraz Patrykowi Grzesikowi. Obaj udowodnili, w minionym sezonie, przydatność do pierwszej drużyny, a nabywali bezcenne doświadczenie w meczach na poziomie I ligi.

Nową pozycję w drużynie będzie miał Paweł Kowalski. Szkoleniowcy zdecydowali o przesunięciu go z rozegrania na koło.

Do zespołu Michała Matyjasika dołączeni zostali także utalentowani wychowankowie MKS Piotrkowianina: Franciszek Jurczenia i Filip Kosiński. Ten drugi leczy obecnie kontuzję kolana i treningi rozpocznie za kilka miesięcy.

O terminach meczów sparingowych będziemy informować na bieżąco.

Bramkarze: Damian Chmurski, Artur Kot, Adrian Lewandowski
Obrotowi: Filip Wadowski, Sebastian Runowski, Roman Pożarek, Paweł Kowalski, Franciszek Jurczenia
Rozgrywający: Piotr Rutkowski, Tomasz Wawrzyniak, Jan Stolarski, Krzysztof Żyszkiewicz, Filip Surosz, Patryk Grzesik, Stanisław Makowiejew, Filip Kosiński
Skrzydłowi: Jakub Dróżdż, Marcin Matyjasik, Marcin Szopa, Patryk Mastalerz, Krystian Krajewski

Sztab szkoleniowy:
Michał Matyjasik - I trener
Stanisław Makowiejew - asystent trenera
Roman Pożarek - trener przygotowania fizycznego
Marcin Matyjasik - trener przygotowania fizycznego
Mikołaj Misiak - masażysta
Piotr Człapka - kierownik drużyny