Lekcja od wicemistrzów Polski

2 жовт. 2022 | Mecze

Pisaliśmy przed meczem, że trudno spodziewać się korzystnego wyniku w Płocku. Obie drużyny - Orlen Wisła i Piotrkowianin walczą bowiem o zupełnie inne cele. Zgodnie z przewidywaniami Goliat tym razem wygrał z Dawidem 37:21 (21:9), a wygrana gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji.

Już po pięciu minutach było 5:0, a Piotrkowianin zdołał rzucić pierwszego gola dopiero w ósmej minucie kiedy to Marcela Jastrzębskiego pokonał Piotr Swat. Świetnie broniący bramkarz Orlen Wisły został zresztą bohaterem spotkania, notując aż 47-procentową skuteczność interwencji. Bartosz Jurecki próbował różnych rozwiązań, ale dopiero po przerwie nasz zespół zaczął grać przyzwoitą piłkę ręczną. Do rzuconych w pierwszej połowie dziewięciu bramek dorzucił po zmianie stron dwanaście i w efekcie przegrał 21:37 (9:21).

Orlen Wisła Płock- Piotrkowianin 37:21 (21:9)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot - Wawrzyniak 1, Jędraszczyk, Doniecki 1, Matyjasik 3, Szopa, Pstrąg 2, Swat, Filipowicz, Surosz 3, Pożarek, Mosiołek 4, Krajewski 2, Pacześny 3.
Kary: 10 min (Pstrąg, Mosiołek, Krajewski, Surosz, Filipowicz)
Czerwona kartka: Antoni Doniecki - 57. minuta

 

5 września (środa) o 19:00 nasz zespół zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem i będzie to ostatni mecz przed dwutygodniową przerwą spowodowaną występami zgrupowaniem i meczami reprezentacji Polski.