Jaskółki po raz drugi lepsze

30 бер. 2024 | Mecze

Grupa Azoty Unia Tarnów po raz drugi w tym sezonie lepsza od Piotrkowianina. W spotkaniu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego ORLEN Superligi drużyna Michała Matyjasika przegrała 26:27 (11:14) i ostatecznie, z dorobkiem 26 punktów, zakończyła pierwszą część sezonu na jedenastej pozycji. Przed nami faza play-out, którą rozpoczniemy już 6 kwietnia o 18:00 pojedynkiem z Energą Wybrzeżem Gdańsk.

Początek spotkania, podobnie jak w listopadowym meczu tych drużyn w Tarnowie, należał do Jaskółek. W 9. minucie wygrywały 5:2. Piotrkowianin jednak otrząsnął się z przewagi przyjezdnych i odrobił straty. W 20. minucie do wyrównania doprowadził skutecznym rzutem karnym Krystian Krajewski, a chwilę później prowadzenie dał naszej drużynie Paweł Kowalski. Wydawało się, że Piotrkowianin przejmie inicjatywę, ale ostatnie słowo należało do Unii. Od stanu 11:11 przyjezdni rzucili trzy bramki z rzędu i zeszli do szatni z wynikiem 14:11.

Już osiem minut po przerwie był remis 16:16 i już do końca wynik oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi niż jedna bramka. Częściej na minimalnym prowadzeniu byli goście i to oni ostatecznie wygrali ten zacięty pojedynek. Decydująca akcja miała miejsce w ostatniej minucie. Rzutem z dystansu popisał się Przemysław Mrozowicz, a akcja, która mogła przynieść Piotrkowianinowi remis, zakończyła się niepowodzeniem gospodarzy. Paweł Kowalski został wypchnięty z koła, a rzut Stanisława Makowiejewa, równo z końcową syreną, był niecelny.

- Szkoda tego spotkania i szkoda tego, że tej dobrej gry nie przełożyliśmy na punkty. Graliśmy dziś z kilkoma osłabieniami, ale nie chcę tego tak tłumaczyć. W drugiej połowie mieliśmy swoje szanse, ale ostatnie słowo należało do gości. Przed nami faza play-out, w której zrobimy wszystko, aby zająć jak najwyższe miejsce - powiedział Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin - Grupa Azoty Unia Tarnów 26:27 (11:14)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot, Lewandowski - Wawrzyniak, Dróżdż, Matyjasik 3, Szopa, Wadowski 2, Żyszkiewicz, Runowski, Surosz 8, Pożarek, Mosiołek 1, Kowalski 2, Krajewski 8/5, Makowiejew 2.
Rzuty karne: 5/6
Kary: 4 min (Surosz, Krajewski)