Gwardia Opole przed długą przerwą

18 груд. 2023 | Mecze

To będzie ostatnie w 2023 roku ligowe spotkanie piłkarzy ręcznych Piotrkowianina. W meczu 17. Serii ORLEN Superligi nasz zespół zmierzy się we wtorek (19 grudnia) o 18:00 w opolskiej STEGU Arenie z miejscową COROTOP Gwardią Opole. W pierwszej rundzie, po zaciętym pojedynku, nasz zespół okazał się lepszy wygrywając 27:26.

Trudno wskazać faworyta wtorkowej potyczki. Obie drużyny zgromadziły dotychczas po 20 punktów i plasują się w środkowej strefie tabeli. Dzięki lepszemu bilansowi bramek Gwardia jest ósma, a Piotrkowianin dziesiąty. Jedno jest pewne - po ostatnim w tym roku meczu któryś z zespołów zyska sobie punktową przewagę nad rywalem.

- Jedziemy do Opola po kolejne punkty. Zostawimy tam serce, pot, a jak będzie i trzeba to krew. Z drugiej strony jednak jeśli tam przegramy to nic wielkiego się nie stanie. Zgromadziliśmy 20 punktów co jest znakomitym wynikiem. Mało kto wierzył w taką zdobycz punktową, która daje nam komfort gry. Mamy bowiem bardzo dużą przewagę nad 13 i 14 miejscem, a naszym celem jest przecież utrzymanie w lidze. Znów powtórzę to co mówiłem przed kilkoma wcześniejszymi pojedynkami. Nie możemy w pierwszej połowie dać rywalowi odskoczyć. Tak zrobiliśmy w kilku wcześniejszych meczach. W Tarnowie czy Puławach nie udało się dogonić już rywala. Z Ostrovią się udało, ale taka pogoń kosztuje wiele wysiłku. Kluczem do sukcesu będzie obrona - taka jak w drugiej połowie ostatniego naszego spotkania - mówi trener Michał Matyjasik.

Spotkanie transmitowane będzie na platformie emocje.tv, a poprowadzą je: Krzysztof Bąk oraz Kamil Ciesielski. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Grzegorz Wojtyczka. Po 17. Serii sezonu zasadniczego w rozgrywkach ORLEN Superligi nastąpi długa przerwa spowodowana występem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy w Niemczech. Drużyny wrócą do walki o ligowe punkty w lutym przyszłego roku.