Górnik trzecim rywalem Piotrkowianina

19 вер. 2022 | Mecze

Piotrkowianin jest ulubioną drużyną przez TVP Sport. Po raz drugi z rzędu (i nie ostatni!) mecz naszej drużyny będzie transmitowany w publicznej stacji. We wtorek (20 września) kibice piłki ręcznej z całej Polski będą mogli obejrzeć mecz Górnik Zabrze - Piotrkowianin.

Obie drużyny w dwóch meczach wywalczyły trzy punkty i sąsiadują w tabeli PGNiG Superligi. Górnik jest szósty, a Piotrkowianin siódmy.

Górnicy na inaugurację ligi przegrali w Płocku z Wisłą 25:34, aby pięć dni później pewnie pokonać na własnym boisku Unię Tarnów 27:20. Nowym trenerem drużyny z Zabrza został doświadczony Szwed Patrik Liljestrand i na to właśnie zwraca uwagę szkoleniowiec Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

- Oczywiście jedziemy po to, aby przywieźć trzy punkty do Piotrkowa. Zmiana trenera powoduje, że musimy zachować jeszcze większą czujność. Górnik od zawsze charakteryzuje się mocną grą w obronie, dobrymi bramkarzami, a także szybkimi skrzydłami. My musimy zagrać swoje, grać cierpliwie w ataku pozycyjnym - powiedział szkoleniowiec Piotrkowianina, który dobrze pamięta spotkanie z 8 marca 2020 roku kiedy prowadzony przez niego zespół urwał punkty Górnikowi w Zabrzu, wygrywając po rzutach karnych. - Nie obraziłbym się, gdyby we wtorek powtórzył się tamten scenariusz - zakończył Jurecki.

Transmisja telewizyjna będzie dodatkową motywacją dla Kacpra Ligarzewskiego. - Oczywiście, że ma to dla mnie znaczenie. Transmisja w TVP Sport pozwoli obejrzeć spotkanie rodzinie, kolegom, znajomym i jest na pewno świetną promocją naszej dyscypliny i Superligi - mówił przed pojedynkiem z Chrobrym Głogów nasz młody bramkarz. Jak się okazało - mówił prawdę gdyż w drugiej połowie meczu z Chrobrym właściwie zamurował bramkę odbierając rywalom chęć do gry. Liczymy na powtórkę w Zabrzu.

Spotkanie rozpocznie się o 18:15 i jak już wspomnieliśmy będzie transmitowane w TVP Sport. Relacja z meczu wraz ze szczegółowymi statystykami znajdzie się na naszej stronie kilkanaście minut po ostatniej syrenie.

Ostatnich pięć meczów obu drużyn (head to head):
8 kwietnia 2022 - Piotrkowianin - Górnik Zabrze 29:34
14 listopada 2021 - Górnik Zabrze - Piotrkowianin 25:23
23 maja 2021 - Górnik Zabrze - Piotrkowianin 29:24
29 listopada 2020 - Piotrkowianin - Górnik Zabrze 20:30
8 marca 2020 - Górnik Zabrze - Piotrkowianin 33:33 - po karnych 1:3 dla Piotrkowianina