Finałowe odliczanie czas zacząć

14 квіт. 2023 | Mecze

Wielkie emocje czekają kibiców piłki ręcznej na finiszu sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi. Zostały zaledwie cztery kolejki, a pytań bez odpowiedzi jest bardzo dużo. Wiadomo jedynie, że po brązowy medal sięgną szczypiorniści Górnika Zabrze. Nierozstrzygnięta jest zaś walka o złoty medal oraz o ligowy byt. I wszystko wskazuje na to, że trwała będzie ona do ostatniej kolejki.

Przedostatnie spotkanie we własnej hali rozegra w 23. Serii zespół Piotrkowianina. Nasza drużyna podejmie w sobotę (15 kwietnia) drużynę Gwardii Opole. Oba zespoły sąsiadują w tabeli. Gwardia w 22 meczach wywalczyła 19 punktów, a Piotrkowianin legitymuje się jednym punktem mniej. Po czwartkowej wygranej Energi MKS Kalisz z Zagłębiem Lubin zespół z Opola zajmuje jedenaste, a zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika dwunaste miejsce.

- Nie zagraliśmy dobrego meczu w Kwidzynie i zeszliśmy z boiska pokonani. Nadal musimy walczyć o utrzymanie, a spotkanie z Gwardią będzie naszym kolejnym meczem o sześć punktów - powiedział po ostatnim spotkaniu naszej drużyny Kamil Mosiołek

W pierwszej rundzie, w Opolu, Gwardia wygrała 26:22 prowadząc do przerwy 12:11. Jeszcze na cztery minuty przed końcem było 22:21 dla gospodarzy, ale końcówka należała do Gwardii, w której klasą dla siebie byli: doświadczony bramkarz Adam Malcher i zdobywca siedmiu bramek - były zawodnik Piotrkowianina Mateusz Jankowski

Spotkanie rozpocznie się o 18:00, a poprowadzą je: Andrzej Chrzan i Michał Janas. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Tomasz Olesiński. Mecz będzie transmitowany na platformie emocje.tv.