Fatalny początek zdecydował

13 жовт. 2023 | Mecze

Do 15. minuty spotkania w Głogowie na boisku istniała tylko jeden drużyna. Chrobry rozpoczął od prowadzenia 4:0, a po kwadransie wygrywał z Piotrkowianinem aż 11:2. Nasz zespół otrząsnął się z tej przewagi, zaczął grać swoją piłkę ręczną, ale nie odrobił już początkowych strat.

Po fatalnym początku Piotrkowianin z minuty na minutę zaczął odrabiać straty, a w 48. minucie było już tylko 28:24 dla Chrobrego. Tak długa pogoń kosztowała jednak nasz zespół bardzo dużo. Gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu i później już, przy stanie 31:24, kontrolowali do końca wynik. Nasza drużyna walczyła zaś do końca o jak najlepszy rezultat. Dwie ostatnie bramki rzucił jubilat Marcel Filipowicz i ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu z Głogowa 35:31. 

- Przepraszam za ten początek. Zostaliśmy w autokarze. Później zaczęliśmy grać, ale jak gra się na pełnym ryzyku to w pewnym momencie musi odciąć prąd. Musimy się zastanowić nad tym pierwszym kwadransem - skomentował mecz Michał Matyjasik

Chrobry Głogów - Piotrkowianin 35:31 (18:12)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot, Lewandowski - Wawrzyniak 3, Stolarski 3, Matyjasik 5, Wadowski 4, Swat 3, Żyszkiewicz 1, Filipowicz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Grzesik 1, Kowalski 2, Krajewski, Makowiejew 2.
Kary: 10 min (Matyjasik, Wadowski, Filipowicz, Pożarek, Kowalski)
Czerwona kartka: Damian Chmurski (23. min)

W 10. kolejce Piotrkowianin podejmie Wybrzeże Gdańsk. Mecz odbędzie się w sobotę (21 października) o 16:00 w Hali Relax. Kibiców już teraz zapraszamy.