Dzień Niepodległości w Kaliszu

10 лист. 2023 | Mecze

Po reprezentacyjnej przerwie wracają na boiska piłkarze ręczni ORLEN Superligi. Nasz zespół zmierzy się w Dzień Niepodległości w najstarszym polskim mieście Kaliszu z miejscową Energą MKS. Będzie to spotkanie 11. Serii sezonu zasadniczego. Piotrkowianin jedzie tam powiększyć swój dorobek punktowy - czego nie ukrywa trener Michał Matyjasik.

Piotrkowianin w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach wywalczył 14 punktów co plasuje naszą drużynę na siódmym miejscu w tabeli. Energa MKS zdobyła o cztery punkty mniej i z dorobkiem dziesięciu oczek wyprzedza jedynie Energę Wybrzeże Gdańsk i Zepter KPR Legionowo. Sobotni rywal Piotrkowianina zajmuje miejsce poniżej oczekiwań władz klubu co zresztą znalazło odzwierciedlenie w zmianie trenera. Od kilku kolejek zespół z Kalisza prowadzi bowiem bardzo dobrze znany w Piotrkowie szkoleniowiec - Rafał Kuptel.

- Ja nie powiem nic nowego i odkrywczego. Dobrze przepracowaliśmy przerwę. Uważam że była dla nas ona zbawienna i potrzebna. Kilka zawodników podleczyło drobne urazy i jedziemy do Kalisza naprawdę z dobrym nastawieniem. Zrobimy wszystko, aby dopisać do naszego konta komplet punktów - zapewnia Michał Matyjasik

Spotkanie poprowadzą Jakub Mroczkowski i Sebastian Patyk. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Adam Mikołajczak. Mecz będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv. Początek o 16:00.