Dobra defensywa kluczem do wygranej

6 жовт. 2023 | Mecze

Skazywany na walkę o utrzymanie w ORLEN Superlidze Piotrkowianin awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli. Drużyna Michała Matyjasika wygrała drugie spotkanie z rzędu pokonując przed własną publicznością Zagłębie Lubin 32:28 (18:13). Kluczem do zwycięstwa była świetna postawa w defensywie.

Gospodarze znakomicie zaczęli i po rzutach Tomasza Wawrzyniaka oraz Piotra Swata (dwie bramki z rzędu) wygrywali w 5. minucie 3:0. W 10. minucie było 5:2  i w tym momencie Piotrkowianin zanotował kilkuminutowy przestój, co wykorzystało Zagłębie doprowadzając do remisu 5:5. Przez kilka najbliższych minut żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie wyższe niż jedna bramka. W 17. minucie na tablicy świetlnej widniał kolejny remis 9:9. Wtedy Zagłębie zaczęło popełniać proste błędy, a Piotrkowianin w ciągu zaledwie siedmiu minut zyskał sześciobramkową przewagę (15:9 w 24. minucie). Tej przewagi, jak się później okazało już nie oddał do zakończenia spotkania. Do przerwy wygrywał 18:13, a w drugiej połowie umiejętnie kontrolował wynik nie dając przyjezdnym zniwelować bramkowego deficytu. Gospodarze wygrali ostatecznie 32:28.

Znakomicie między słupkami spisywał się Damian Chmurski, który wybrany został MVP spotkania. - Nie pomoże najlepszy bramkarz świata jeśli obrona będzie słaba. Dziś odbiłem kilka piłek dzięki bardzo dobrej postawie kolegów z defensywy. Cieszymy się bardzo z tych punktów, ale myślimy już kolejnych spotkaniach - powiedział piotrkowski bramkarz. - Wiedzieliśmy, że Piotrkowianin od pierwszej minuty rzuci się na nas i będzie starał wypracować sobie przewagę. Tak się stało, ale po kilku minutach doszliśmy na remis. I wtedy popełniliśmy zbyt dużo błędów, aby myśleć o wygranej. Gramy dalej, jeszcze dużo meczów przed nami - ocenił mecz Tomasz Kozłowski, szkoleniowiec Zagłębia. 

Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 32:28 (18:13)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Wawrzyniak 3, Doniecki 2, Stolarski 3, Matyjasik 5/3, Wadowski, Swat 5/1, Żyszkiewicz 4, Filipowicz, Pożarek, Mosiołek 5, Grzesik 1, Kowalski 3, Krajewski 1.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 12 min (Wawrzyniak, Doniecki, Stolarski, Żyszkiewicz, Filipowicz, Pożarek)
Czerwona kartka: Pożarek (bezpośrednia)

Zagłębie: Schodowski, Procho 1, - Stankiewicz 5, Hlushak 2, Rafał Krupa 4/1, Moryń 1, Paweł Krupa 1, Krysiak 3, Michalak, Drozdalski 4, Bekisz 3, Iskra 4, Pedryc, Rutkowski. 
Rzuty karne: 1/3
Kary: 2 min (Drozdalski)