Cztery bramki Krzysztofa Żyszkiewicza

5 січ. 2024 | Komunikaty

Z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik Piotrkowianina Krzysztof Żyszkiewicz w pierwszym spotkaniu turnieju towarzyskiego juniorów, który rozgeywany jest w Kielcach. Nasz rozgrywający rzucił cztery bramki drużynie Norwegii, a zespół Rafała Bernackiego wygrał 33:29 (17:13).

- Zwycięstwo z Norwegią zawsze cieszy. To był nasz pierwszy mecz międzypaństwowy od pół roku. Bardzo byłem ciekawy dzisiejszego meczu. Fajnie, że w obronie straciliśmy tylko 29 bramek. Wszyscy zawodnicy zagrali i spisali się naprawdę dobrze. Przed nami mistrzostwa Europy w Słowenii w lipcu. Do tego czasu czekają nas zgrupowania w marcu i w maju, a od czerwca rozpoczniemy właściwe przygotowania do turnieju - powiedział po meczu trener reprezentacji Polski Rafał Bernacki.

Polska – Norwegia 33:29 (17:13)

Polska: Błażejewski, Wysocki – Rybaczyk 1, Jaworski, Fajfer 2, Wasiak 8, Wierzbicki 4, Aksamit, Wrona 4, Żyszkiewicz 4, Luksa, Szabat 2, Pepliński 1, Lewczyk, Sładkowski 1, Rodak 3, Mielczarski 3

Międzynarodowy turniej towarzyski w Kielcach to trzydniowe zmagania juniorskich reprezentacji Polski, Norwegii i Austrii, które trwać będą w Hali Legionów od piątku do niedzieli (od 5 do 7 stycznia).

W rywalizacji biało-czerwone barwy reprezentuje zespół pod opieką trenera Rafała Bernackiego złożony z zawodników urodzonych w 2004 roku lub młodszych. Co ważne, to właśnie ta drużyna wystąpi podczas Mistrzostw Świata do lat 18, które w 2025 roku odbędą się w Polsce.

Drugi mecz kontrolny w ramach turnieju w Kielcach reprezentacja Polski rozegra w niedzielę (7 stycznia) o 11:00. Spotkanie z rywalami z Austrii będzie można zobaczyć w Internecie za pośrednictwem kanału Handball Polska w serwisie YouTube.

Źródło: zprp.pl