Czas rozpocząć rundę rewanżową

1 груд. 2023 | Mecze

Meczem w Płocku z wicemistrzem Polski ORLEN Wisłą drużyna Piotrkowianina rozpocznie rundę rewanżową sezonu zasadniczego 2023/2024 w ORLEN Superlidze. To właśnie z etatowym medalistą mistrzostw kraju drużyna Michała Matyjasika rozpoczęła 30 sierpnia rozgrywki przegrywając w Hali Relax 20:39 (11:15).

Dużo pretensji miał wtedy nasz szkoleniowiec szczególnie o drugą połowę meczu, którą Piotrkowianin przegrał bardzo wyraźnie. Po nieco ponad trzech miesiącach obie drużyny zagrają ponownie, ale tym razem gospodarzem będzie ORLEN Wisła. I to właśnie zespół Xaviera Sabate jest zdecydowanym faworytem pojedynku. - Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele. Wisła to reprezentant naszego kraju w Lidze Mistrzów, który ma w swoim składzie wiele utytułowanych postaci. My jedziemy pokazać się z jak najlepszej strony, a dla wielu moich zawodników to będzie bardzo cenne doświadczenie - zapowiada mecz trener naszych szczypiornistów Michał Matyjasik.

ORLEN Wisła w dwunastu dotychczasowych spotkaniach wywalczyła komplet 36 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Piotrkowianin z dorobkiem 17 punktów jest dziewiąty.

Sobotnie spotkanie, które rozpocznie się o 16:00, obejrzeć będzie można na platformie emocje.tv. Mecz poprowadzą Adam Dejna i Kamil Raszewski, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Żabczyński.