Czas na przełamanie wyjazdowego fatum

10 лют. 2023 | Mecze

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej w PGNiG Superlidze nie ułożyła się po myśli Piotrkowianina. O ile porażka z Industrią Kielce była niejako wkalkulowana, to zwycięstwo za trzy punkty Sandry Spa Pogoni Szczecin z Ostrovią Ostrów Wielkopolski spowodowało sytuację, w której nasz zespół czuje już oddech drużyny z Pomorza Zachodniego. Najważniejsze jest, aby nie oglądać się na innych, zająć się swoimi meczami i w nich punktować. Wtedy utrzymanie w lidze, nawet bezpośrednie, nie powinno być problemem. Do tego jednak potrzebujemy punktów w meczach wyjazdowych.

Tymczasem Piotrkowianin wszystkie dotychczasowe punkty wywalczył w Hali Relax. - Musimy zacząć punktować na wyjazdach i jedziemy do Głogowa po trzy punkty - zapewnia Michał Matyjasik. To właśnie z Chrobrym Głogów zmierzy się Piotrkowianin w meczu 15. Serii i trzy punkty na Dolnym Śląsku pozwoliłyby na złapanie oddechu. W pierwszej rundzie, w Hali Relax, nasz zespół pewnie pokonał rywala 33:26 (15:15). Powtórzyć ten wynik będzie ciężko, ale nie jest to misja niemożliwa. - Mamy swoje problemy kadrowe, zresztą dokuczają nam one od począrku sezonu, ale musimy walczyć i w każdym meczu damy z siebie maksa - dodaje Bartosz Jurecki. Dla niego wizyta w Głogowie zawsze będzie wizytą sentymentalną. W barwach Chrobrego wywalczył przecież swój pierwszy wielki zawodniczy sukces, jakim był srebrny medal mistrzostw Polski.

Spotkanie w Głogowie poprowadzi para: Jakub Mroczkowski i Sebastian Patyk, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Jakub Tarczykowski. Mecz rozpocznie się o 17:00, a transmitowany będzie na platformie emocje.tv.