Chrobry na początek majówki

29 квіт. 2022 |

Na ostatniej prostej są rozgrywki męskiej PGNiG Superligi w sezonie 2021/2022. Przed nami trzy serie meczów, które przyniosą odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tak naprawdę pewne jest jedno - brązowy medal dla Azotów Puławy. Pozostałe kwestie są otwarte. Zarówno walka o tytuł, walka o miejsca 4-9, jak i kwestie utrzymania w lidze i spadku.

Sobotni mecz 24. Serii pomiędzy Piotrkowianinem i Chrobrym Głogów jest pojedynkiem drużyn będących w środku tabeli, który jest niezwykle spłaszczony. Każde trzy punkty mogą wywrócić tę strefę spadkową o 180 stopni. Piotrkowianin jest siódmy z dorobkiem 34 punktów, a Chrobry uzbierał w 23 meczach jedno oczko mniej.

W pierwszej rundzie, po niezwykle zaciętym i dramatycznym meczu, Piotrkowianin wygrał w Głogowie 33:32, a klasą dla siebie był zdobywca dziewięciu bramek, w tym dwóch ostatnich Jan Stolarski.

Spotkanie poprowadza Wojciech Bloch i Michał Solecki, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Arkadiusz Sołodko. Mecz będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.