Bezcenne zwycięstwo w Legionowie

1 жовт. 2023 | Mecze

Michał Matyjasik ostrzegał przed meczem z Zepterem KPR Legionowo, że Piotrkowianina czeka w hali beniaminka ciężki bój. Szkoleniowiec miał rację. Ostatni w tabeli zespół, który do tej pory nie zdobył jednego punktu, na sześć minut przed końcem wygrywał 20:19 i miał piłkę. Końcówka w wykonaniu naszych szczypiornistów była jednak doskonała. Wygrali 23:21 i dopisali do swojego konta bardzo ważne trzy punkty.

Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Piotrkowianina 13:10. Tę przewagę nasz zespół stracił jednak w drugiej połowie, a do głosu doszedł beniaminek z Legionowa. Przy stanie 19:19 Zepter KPR wyszedł nawet na prowadzenie jedną bramką (20:19) i miał piłkę. W najważniejszych momentach gospodarzom zabrakło jednak zimnej krwi, a nasza drużyna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W piątek (6 października) okazja do powiększenia dorobku punktowego. Do Hali Relax przyjeżdża bowiem Zagłębie Lubin. Mecz, na który serdecznie zapraszamy kibiców, rozpocznie się o 18:00.

Zepter KPR Legionowo - Piotrkowianin 21:23 (10:13)
Piotrkowianin:
Kot, Chmurski - Swat 5/3, Doniecki 4, Mosiołek 3, Szopa 3, Żyszkiewicz 3, Stolarski 2, Wawrzyniak 2, Kowalski 1, Filipowicz, Matyjasik, Makowiejew, Pożarek, Wadowski, Krajewski.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 8 min (Kowalski x2, Stolarski, Filipowicz)
Czerwona kartka: Żyszkiewicz