Bez niespodzianki w meczu z liderem

4 бер. 2023 | Mecze

Piotrkowianin przegrał z Orlen Wisłą Płock 23:32 (10:16) w spotkaniu 18. Serii PGNiG Superligi i spadł tym samym na ostatnie miejsce w tabeli. Nasza drużyna została wyprzedzona o jeden punkt przez Sandrę Spa Pogoń Szczecin. Prawdziwa gra o utrzymanie rozpocznie się jednak 18 marca.

Trudno było się spodziewać, że Piotrkowianin może odebrać punkty etatowemu medaliście mistrzostw Polski i aktualnemu liderowi tabeli. Nasz zespół zawiesił jednak wysoko poprzeczkę, co po meczu przyznali zresztą rywale. Pierwszą bramkę rzucił w 4. minucie Piotr Swat, a do trzynastej minuty to Piotrkowianin dyktował warunki. Po rzucie Filipa Surosza było bowiem 5:3. Od stanu 7:7 (18. minuta) do głosu doszedł jednak wyżej notowany zespół. Rzucił pięć bramek z rzędu i na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy było 7:12. Nie do zatrzymania w tym fragmencie spotkania był Lovro Mihić, który uznany został MVP meczu. Do przerwy wygrywał faworyt 16:10.

W drugiej połowie Bartosz Jurecki dał szansę gry młodym zawodnikom, a na boisku zobaczyć można było wychowanków klubu: Patryka Grzesika i Jakuba Dróżdża oraz niewiele starszych młodzieżowych reprezentantów Polski - Eryka Pstrąga czy Marcela Filipowicza. Młodzież podniosła rękawicę i w drugiej połowie kibice obejrzeli ciekawe zawody. Warto również podkreślić ligowy debiut Marcela Niedzielskiego, którego ojciec Artur przez wiele lat reprezentował barwy płockiego klubu. Nie rzucił jednak bramki bardzo dobrze broniącemu Kacprowi Ligarzewskiemu. - Cieszy jego występ, bo to bardzo utalentowany zawodnik, który w przyszłości da nam dużo radości - mówił po meczu Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy płockiego klubu. 

- Dla nas prawdziwe granie o utrzymanie zacznie się po reprezentacyjnej przerwie, w drugiej połowie marca. Jestem przekonany i nie cofam wcześniejszych słów, że utrzymamy się w lidze. Te przegrane mecze z Górnikiem Zabrze i Unią Tarnów dały mi dużo optymizmu, bo naprawdę w nich dobrze graliśmy. Nie oglądamy się na inne zespoły. My musimy wygrać z Zagłębiem Lubin i sądzę, że wtedy to wszystko odpali i jeszcze w tym sezonie czeka nas dużo radości - skomentował aktualną sytuację w tabeli Bartosz Jurecki. 

Posłuchaj trenera Piotrkowianina Bartosza Jureckiego.

Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 23:32 (10:16)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski - Jędraszczyk, Doniecki, Dróżdż, Matyjasik 2/1, Szopa 2, Pstrąg 4, Swat 6/2, Filipowicz, Surosz 3, Mosiołek, Grzesik 1, Kowalski 4, Mastalerz 1, Krajewski.
Rzuty karne: 3/3
Kary: 12 min (Filipowicz x3, Kowalski, Pstrąg, Doniecki)
Czerwona kartka: Filipowicz - 55:55 (gradacja kar)

Orlen Wisła: Jastrzębski, Witkowski - Mihić 7, Lucin 6/1, Fazekas 5/2, Krajewski 5, Zhitnikov 3, Serdio 2, Yasuhira 2, Dawydzik 1, Piroch 1, Komarzewski, Susnja, Niedzielski, Terzić, Mindegia.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Lucin x2, Terzić)