Azoty drugim rywalem w nowym sezonie

1 вер. 2023 | Mecze

Początek sezonu ORLEN Superligi mężczyzn będzie prawdziwym wyzwaniem dla klubów. Wrześniowy kalendarz jest mocno napięty, a zespół Piotrkowianina zaledwie 72 godziny po starciu z ORLEN Wisłą Płock zmierzy się z kolejnym pretendentem do medalowych miejsc - Azotami Puławy.

I to znowu goście przystąpią do tego spotkania w roli faworyta. Azoty w pierwszym swoim meczu przegrywały niespodziewanie do przerwy z tarnowskimi Jaskółkami 13:15, ale po zmianie stron dość pewnie odwróciły losy pojedynku, wygrywając 28:22. 

Aż dwadzieścia bramek rzuciło trio zawodników. Osiem razy bramkarzy z Tarnowa pokonał Kacper Adamski, a po sześć bramek zapisali na swoje konto: Deividas Virbauskas i Kelian Janikowski. W ekipie Patryka Kuchczyńskiego brakuje Michała Jureckiego, który dojdzie do zespołu w dalszej części sezonu. Pod jego nieobecność ciężar gry spada na innych zawodników. W kadrze Azotów jest doświadczony Rafał Przybylski, który na inaugurację rzucił cztery gole.

- Nie możemy zagrać z żadnym przeciwnikiem tak, jak zagraliśmy w drugiej połowie spotkania z Wisłą Płock. Jeśli zagramy to, co prezentowaliśmy w pierwszej części gry to kibice będą świadkami dobrego widowiska. Ja wierzę w swój zespół i jestem przekonany, że z Azotami nawiążemy walkę - zapewnia Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

Spotkanie rozpocznie się o 18:00. Pojedynek będzie transmitowany na platformie emocje.tv, a poprowadzą go: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Piotr Chudzicki