Antoni Doniecki w Bergischer Handball-Club 06

15 січ. 2024 | Komunikaty

To już oficjalna informacja. Antoni Doniecki został zawodnikiem Bergischer Handball-Club 06 - klubu, który występuje w jednej z najsilniejszych lig świata piłki ręcznej, jakim jest Bundesliga.

Bergischer zajmuje 16. miejsce w tabeli Bundesligi mając 13 punktów na koncie. Traci jednak tylko sześć punktów do szóstego w tabeli Hannover-Burgdorf.

- Antoni jest głodny sukcesu i chce udowodnić swoją wartość na najwyższym poziomie. Wie po co do nas przychodzi, a ja bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy tak wartościowego kołowego - powiedział Jamal Naji, trener niemieckiej drużyny.

Dyrektor zarządzający BHC Jörg Föste, również jest zadowolony z pozyskania naszego zawodnika: - Antoni wnosi talent i warunki fizyczne, aby móc nam szybko pomóc. Teraz szybko zapoznamy go z naszym system pracy, aby stał się pełnowartościowym zawodnikiem - powiedział działacz klubu. 

- Taki jest nasz klub. Promuje bardzo uzdolnionych zawodników i jest swojego rodzaju odskocznią dla nich. Piotrek Jędraszczyk dziś gra w reprezentacji Polski, podobnie było z Markiem Daćko czy Maciejem Piitowskim. Antoni, któremu bardzo dziękuję za to, co zrobił dla nas, również da sobie radę w Bundeslidze. Wierzę, że niedługo będzie również kołowym reprezentacji Polski - skomentował transfer Tomasz Zwierzchowski, prezes Piotrkowianina.

Doniecki rozpocznie treningi w nowym klubie już w poniedziałek (15 stycznia), a związał się umową z Bergischer Handball-Club 06 do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia.