o klubie


MKS Piotrkowianin powstał 1 września 1997 roku, a w pierwszym składzie znaleźli się głównie zawodnicy, którzy uprawiali piłkę ręczną w nieistniejącej wtedy już sekcji w GKS Piotrcovia. Pierwszy, historyczny mecz zespół Piotrkowianina rozegrał z Chojeńskim Klubem Sportowym. Mecz zakończył się remisem 24:24.

Dysponujemy składem z tego pierwszego spotkania (niedziela 28 września 1997, 13:00 - hala Relax).

Piotrkowianin - CHKS Łódź 24:24 (10:14)

Piotrkowianin: Janakiewicz, Roksela - Bartenbach 1, Furman 7, Gronowski 2, Mielczarek 2, Ostrowski 1, Pietrzyk 2, Plantowski 6, Porczyński 3.

Trenerzy: Remigiusz Plantowski (grający) i Sławomir Wieczorek.

Od najniższego szczebla rozgrywkowego droga do Ekstraklasy była trudna i wyboista. Zanim Piotrkowianinowi przyszło grać w Płocku czy Kielcach musiał rozgrywać swoje spotkania z takimi zespołami jak Kasztelan Sierpc czy Kikolanka Kikół. Hala Relax powoli zaczęła wypełniać się kibicami, którzy coraz chętniej przychodzili "na Kipera". Najpierw po to aby pośmiać się z weteranów, później po to aby oglądać coraz ciekawsze widowiska sportowe. Historyczny pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej Piotrkowianin rozegrał 11 września 2004 roku w Głogowie. Zespół prowadzony przez Ryszarda Skutnika przegrał z miejscowym Chrobrym 26:28 (13:13). Pierwsze punkty w lidze przyszły jednak dopiero miesiąc później. W spotkaniu 6. kolejki Piotrkowianin pokonał przed własną publicznością AZS AWFiS Gdańsk 28:25 (13:15).

Największym sukcesem Piotrkowianina jest piąte miejsce w Ekstraklasie i seria kilkunastu z rzędu wygranych spotkań we własnej hali. Podopieczni Krzysztofa Kisiela wygrywali mecz za meczem pokonując między innymi: Wisłę Płock czy Vive Targi Kielce. Pamiętny sezon 2007/2008 zakończył się porażką 1:2 w ćwierćfinale play-off z Vive i zajęciem piątego miejsca. Kolejny sezon 2008/2009 przyniósł porażkę 0:2 w 1/4 finału play-off z MMTS Kwidzyn i w efekcie zajęcie szóstego miejsca po przegranym dwumeczu z Travelandem-Społem Olsztyn.

Historia Piotrkowianina przepleciona jest wzlotami oraz, co w sporcie nieuniknione, także upadkami. Nie można nie wspomnieć o dwukrotnym spadku z PGNiG Superligi. Piotrkowianin pokonał jednak trudne zakręty i był jednym z klubów, które założyły zawodową PGNiG Superligę. W 2017 roku nasz klub obchodził 20-lecie istnienia, które zostało spięte uroczystością, a także wydaniem okolicznościowej książki autorstwa Michała Ostafijczuka.